Çağberk Havalandırma İzolasyon Sac Kaplama San.Tic.Ltd.Şti.

ANA SAYFA KURUMSAL KİMLİK HİZMETLERİMİZ ÜRÜNLERİMİZ REFERANSLARIMIZ İSTEK TALEP FORMU İLETİŞİM
  ÜRÜNLERİMİZ
Davlumbaz
Hücreli Kabinli Fan
Salyangoz Fan
Boru Tipi Fan
Duvar Tipi Fan
Çatı Tipi Fan
Panjur ve Menfez Çeşitleri
Filtre Çeşitleri
Cam Yünü
Taş Yünü
Kauçuk Köpük

Havalandırma Sistemleri
- Spiro Hava Kanalı,
 
- Elips Hava Kanalı,
 
- Endüstriyel Hava kanal
HAVALANDIRMA NEDİR :

Kapalı bir ortamın havasını değiştirmek maksadıyla farklı yöntemlerle, çeşitli araçlar kullanarak dışarıdan temiz hava akımının içeriye alınması işlemine havalandırma deriz. Kapalı ortamda bulunan istenmeyen kötü havayı dışarı atmak ve temiz havayı içeri almak sadece iyi bir havalandırma sistemi kurmaktan geçmektedir.

İçeride hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın havalandırılması kesinlikle şarttır. Fakat havalandırma tehlikeli gazlara, buhar ve dumana, tozlara karşı çok kısıtlı bir koruma sağlar.

NEDEN HAVALANDIRMA :

  Nem bulunduğunuz ve/veya çalıştığınız ortama yerleşmişse artık ferahlıktan söz edilemez. Rutubet kokusu sadece can sıkmaz, beraberinde küf sporları etrafınızda bulunacağından sağlığınızı da tehdit edecektir.

  Nem, döşemelerin, mobilyaların, iş makinalarının ve her türlü maddenin yıpranmasına ve telafisi pahalı olan zararlara neden olmaktadır. Buna önlem olarak iyi bir havalandırma ve ısıtma sistemi daima iyileşmeye katkıda bulunacaktır.

  Kışın bulunduğunuz ortamda elbette pencereleri açıp ortamı  havalandırıyorsunuzdur. Fakat bu sırada elde edilmiş ısının büyük bir bölümünü de kaybediyor sunuzdur.

     Bina yapılarının gittikçe daha sık olması veya binaların yenilenmesi nedeniyle pencere pervazları ve çeşitli boşluklar nedeniyle oluşan otomatik havalandırma yok olmakta.

  Yeterli bir temiz hava akışını sağlayabilmek için artık farklı yollar aranmalı. Pencere açmak kısmen ya da tamamen unutulduğunda bu, çok ciddi problemlere yol açar. Bu yüzden binayı ve sakinlerini korumak amacıyla havalandırma sistemlerinin kullanımı gittikçe artmakta.

 Havalandırma sistemleri genellikle dışarıya sıcak hava verir, özellikle eski yapılara ısı kazanımlı bir havalandırma yapmak büyük maliyetlerle mümkündür.

Havalandırma Sisteminin Amacı :
  1. Ortamdaki havanın oksijen içeriğinin azalmasını önler
  2. Ortamdaki havanın içerisindeki karbondioksit gazı, vücut kokuları, sigara dumanı, nem içeriğinin yükselişini önlemek,
  3. Ortamda bulunan makinelerden insanlardan ve aydınlatmalardan kaynaklı ısı kazancını dışarı atmak,
  4. Ortamda bulunan makinelerden, pişirmeden ve insanlardan kaynaklı nem yükselişini engellemek,
  5. Toz ve zehirli gazları ortamdan uzaklaştırmak,
  6. Zararlı mikro organizma ve bakterilerin çoğalmasını engellemek,
 
İzolasyon
- Boru İzolasyonu,
 
- Tank İzolasyonu,
 
- Vana Ceketleri

Boru İzolasyonu 

Farklı sıcaklıktaki iki ortam arasındaki ısı transferini azaltmak için yapılan işlemdir. Bunu sağlayan malzemelere de ısı yalıtım malzemesi adı verilir. Bu malzemelerin en temel özelliği ısı iletim katsayısıdır. ISO ve CEN Standartlarına göre ısı iletim kat sayısı 0,065 W/mK değerinden küçük olan malzemeler ısı yalıtım malzemesi olarak tanımlanır.Isı izolasyon amacıyla yaygın olarak, Camyünü ve Taş yünü gibi mineral esaslı, XPS (ekstrüde köpük) ve EPS (ekspande köpük) gibi polistren esaslı, poliüretan esaslı sentetik köpükler, polietilen ve elastomerik kauçuk köpükler kullanılmaktayız. Isı izolasyonunu yapılarda (çatılarda-dış duvarlarda-döşemelerde), tesisat (ısıtma-havalandırma) ve endüstriyel yapılarda uygulanmaktayız.

Isı izolasyonun yararları ;
* Uygulanan izolasyon kalınlığına bağlı olarak %30-90 arasında ısı kaybını azaltır.
* Kışın yapı elemanlarının iç yüzey sıcaklıkları artar ve böylece yoğuşma riski azaltılarak küflenme vb. olaylar önlenir.
* Daha az yakıt kullanılarak hava kirliliğinde azalma görülür ve ısıtma tesisatı ilk yatırım ve işletme masraflarında düşüşler elde edilir.
* Isıtma dönemi süresince iç hacim sıcaklığı artar, yazın ise binanın aşırı ısınması engellenir, daha sağlıklı konfor koşulları elde edilir.

Copyright © Çağberk Ltd.Şti. İçerenköy Mah. Kayışdağı Cad. Parlak Çim Apt. No:16 Dük : 6 Ataşehir - İstanbul  -  +90 216 344 37 38